סתימה בכיור

סתימה בכיור יכולה להיות בעיה מתסכלת ולא נוחה להתמודד איתה. יותר מכך, סתימה בכיור נחשבת לאחת הבעיות הנפוצות ביותר אשר אנו כאינסטלטורים נאלצים להתמודד איתה לא מעט פעמים כאשר לקוח קורא לנו.

לפניכם מדריך מקיף כיצד לשחרר סתימה בכיור. נבחן את הסיבות השכיחות לסתימות, מפרט כלים הדרושים לעבודה ונציג שיטות שונות לניקוי החסימה.

החשודים הרגילים: מהן הסיבות הנפוצות לסתימה בכיור?

כאמור, סתימה בכיור יכולה להיות בעיה מתסכלת ולא נוחה. הבנת הסיבות הנפוצות לסתימות בכיור יכולה לעזור לך למנוע מהן לקרות מלכתחילה.

אחד האשמים העיקריים הוא הצטברות של חלקיקי מזון ושומן. עם הזמן חומרים אלו יכולים להצטבר בצנרת, להתקשות ולגרום לסתימה.

סיבה שכיחה נוספת היא נוכחות של גורמים זרים כגון שיער, חלאות סבון או פריטים קטנים שנפלו בטעות לביוב.

בנוסף, מרבצי מינרלים ממים קשים, לרוב תוצאה של מים עם סבון היוצרים משקע מוצק שיכול שלא לעבור בקלות בצינור ולהגביל את זרימת המים דרך הצינורות.

לבסוף, שורשי עצים החודרים לצנרת התת קרקעית עלולים להוביל גם לסתימה בכיור.

על ידי מודעות לגורמים הנפוצים הללו, אתם יכולים לנקוט באמצעי מניעה כדי למזער את הסיכון של כיור סתום.

סתימה בכיור (1)
סתימה בכיור

הכלים החיוניים לפתיחת סתימה בכיור

כשמדובר בפתיחת סתימה בכיור, שימוש בכלים הנכונים יכול להפוך את העבודה לקלה ויעילה הרבה יותר. את כל הכלים תוכלו למצוא בכל טמבוריה שקרובה לביתכם.

חשוב לציין, תמיד עדיף לפנות ולהתייעץ עם איש מקצוע שמכיר את הנושא על בוריו ויכול לסייע לכם בכל שאלה.

לפני שאתם מתחילים בתהליך והפעלת הלחץ על הסתימה, וודאו כי יש ברשותכם את הכלים הבאים:

ההמלצה על שימוש בכפפות נובעת מכך שתצטרכו להגן על הידיים שלכם מכל פסולת או כימיקלים שאתם עלולים להיתקל בהם במהלך התהליך. כמו כן, הדלי או המיכל הגדול יהוו שימוש חשוב לאיסוף הפסולת, המים וכן למניעת בלגן בכל פתיחת חיבור שתעשו או משיכת הפסולת שחוסמת את הצינור. סודה לשתייה או חומץ הינו פתרון טבעי היכול לסייע לפירוק חומר אורגני וכן לחסל ריחות לא נעימים. הקומקום נועד כדי לשחרר את הסתימה בעזרת מים רותחים שימיסו את הלכלוך בתוך הצינור.

אפרופו ריחות לא נעימים, אנו ממליצים לכם בעת הפעולה והפעלת הלחץ לדאוג שהחלונות יהיו פתוחים ושהבית יהיה מאוורר. אחרי הכל מדובר בחומרים שלעיתים שוכבים הרבה זמן בצינור, ופתיחתם יכולה להוציא ריח רע מתוך הצינור.

עד כאן אלו הכלים שתצטרכו לפני שתתחילו את התהליך. כעת נעבור על הכלים עצמם שיכולים לסייע לכם לפתוח את הסתימה בכיור באופן עצמאי.

אחד הכלים הבסיסיים ביותר שתצטרכו הוא בוכנה. עדיף בוכנה שתוכננה במיוחד עבור כיורים, עם תחתית שטוחה שיכולה ליצור אטימה הדוקה סביב הניקוז. כלי זה יעזור לכם ליצור יניקה מספקת הדרושה כדי לעקור את החסימה.

כלי חיוני נוסף ונפוץ הוא נחש אינסטלטור הידוע גם כספירלה. בעזרתו ניתן להחדיר את החוט הארוך והגמיש שבקצהו חלק חד אל תוך הצינור כדי לפרק את החסימה. ככל והקצה של החוט מאסיבי יותר, גדול יותר ומעוקל יותר, כך הוא יהיה יעיל יותר בפירוק חסימות עקשניות במיוחד.

כלי נוסף ונפוץ מאוד הוא פומפה שיכולה ליצור וואקום על הניקוז לשחרר את מה שגורם לחסימה.

פתיחת סתימה בכיור מטבח (1)
פתיחת סתימה בכיור מטבח

יש ברשותכם את הכלים? כעת נעבור לתהליך פתיחת הסתימה בכיור

ראשית, התחילו בהוצאת כל המים העומדים בכיור באמצעות דלי או מיכל. כמו כן, תוכלו להניח את הדלי מתחת לכיור ולפתוח בזהירות את הצינור. מתחת לכיור נמצא הסיפון, החלק הבולט שמנוע מהלכלוך להיכנס לתוך הצינור. פתיחתו תוציא את כל המים העומדים בכיור להיכנס ישירות אל הדלי או אל המיכל שהכנתם מבעוד מועד. פעולה זו תאפשר לכם לגשת אל הניקוז ביתר קלות ולמנוע הזות או בלגן במהלך תהליך פתיחת הסתימה בכיור.

לאחר מכן, בדקו את הניקוז והסירו כל פסולת כל חפצים גלויים שעלולים לגרום לסתימה. לעיתים יכולים להיות שאריות אוכל שקופות, כגון בצל שחוסם את הניקוז ובתחילה לא נראים ומונעים מהמים לעבור באופן תקין ונראה כביכול שיש סתימה בכיור, בעוד שלמעשה אין שום סתימה, אלא מדובר רק בהפרעה אותה ניתן להסיר עם היד בקלות. תוכלו גם להשתמש בפינצטה או צבת כדי להגיע לניקוז ולשלוף שיער, חלקיקי מזון או מכשולים אחרים.

לאחר שחרור החסימות הגלויות, הגיע הזמן להשתמש בבכונה או בפומפה, תוך הקפדה על אטימה הדוקה והפעילו לחץ מעלה מטה למשך כ-30 שניות. פעולה זו תיצור שאיבה, יניקה וואקום שתסייע לעקור את החסימה. חזרו על פעולה זו מספר פעמים במידת הצורך.

אם פעולה זו לא עזרה, השתמשו בנחש אינסטלטור או בספירלה. הכניסו את החוט לצינור עד שתרגישו כי לא ניתן להכניס יותר היות ומשהו מונע ממחוט להמשיך להיכנס ואז החלו לסובב את הספירלה עם כיוון השעון ובמקביל דחפו את החוט והפעילו מעט לחץ. לאחר שתרגישו שפירקתם את החסימה או שתראו את הלכלוך מתחיל לצאת החוצה, החזירו את הספירלה לאט לאחור על מנת שלא יתקע בצינור.

לאחר השימוש בנחש, העבירו מים רותחים בצינור כדי לשטוף את הפסולת שנותרה ולהבטיח שהסתימה מנוקה לחלוטין. ייתכן שתצטרכו לחזור על התהליך שוב או לשקול לפנות לעזרה מקצועית.

הטיפ הכי חשוב, בכל השלבים אל תשכחו להיות עם כפפות שיגנו על כפות ידיכם, אל תשתמשו בכימיקליים שאינכם מכירים וכן היזהרו מהשימוש בנחש ספירלה שקצהו חד וגמישותו יכולה לפגוע חלילה בפנים או בידיים. בטיחות צריכה להיות הדבר הראשון שאנחנו חושבים עליו בעת שאנו מתעסקים עם הצינורות בביתנו.

פתיחת סתימות (1)
פתיחת סתימות

סתימה בכיור – אפשר גם לפנות לשרברב מומחה

פתיחת סתימה בכיור עשויה להיראות נרתיעה, אבל עם הכלים והטכניקות הנכונות, זו יכולה להיות משימה פשוטה ואפילו מעניינת. כמי שעוסקים בתחום יותר מ-15 שנים, אנו כבעלי מקצוע מוצאים עניין רב בפתירת תקלות כאלה ואחרות. על ידי הבנת הסיבות הנפוצות לחסימות שונות ושימוש בשיטות המפורטות במדריך זה, תוכלו לפנות ביעילות את הניקוז של הכיור שלכם. כאמור, זכרו תמיד לנקוט משנה זהירות, להגן על הסביבה שלכם, ואל תהססו להזמין איד מקצוע אם המצב מחייב זאת.

יוסף אינטסלטור יצאת צדיק לרשותכם בכל שאלה ובכל בקשה. תוכלו למצוא את המספר שלנו בתחתית העמוד ולפנות אלינו בכל שעה. אנו עובדים 24 שעות ביממה וכן שבעה ימים בשבוע כולל סופי שבוע וחגים.

במידה ומשהו הסתבך והסתימה בכיור לא נפתחה, תוכלו לפנות אלינו ואנחנו נגיע בתוך 20 דקות מרגע הקריאה.

לקוחות רבים יודעים שלא רק בעת סתימה בכיור, אלא בכל בעיה שלא תהיה יוסף אינסטלטור יצאת צדיק יהיה זמין לרשותכם.

אחרי הכל, פתיחת סתימה בכיור אינה דבר מסובך, אך עם זאת, אם אינכם יודעים כיצד לבצע את הפעולה, עלולים להיגרם נזקים שבסופם יובילו לעלויות גבוהות יותר ממה שהיה צפוי מלכתחילה. לכן אל תהססו, פשוט הרימו טלפון והמומחים של יוסף אינסטלטור יצאת צדיק יגיעו לסייע לכם באופן מידי.

התקשרו כעת והעזרה בדרך אליכם.

מכשיר לפתיחת סתימות (1)
מכשיר לפתיחת סתימות