פתיחת סתימות לא חייבת להיות מלאכה כל כך מסובכת. יותר מכך, כאן אצלנו, יוסף אינסטלטור יצאת צדיק, תוכלו לקבל את כל המידע איך לשמור על הצינורות הקיימים בבית, כולל קווים מרכזיים, ואפילו לפתוח סתימות בכוחות עצמכם.

לכל שאלה או בקשה תוכלו להתקשר אל מספר הטלפון שבתחתית העמוד ובתוך כ-20 דקות יגיע אליכם שרברב מומחה לפתיחת סתימות.

אז למה אתם מחכים? גללו מטה ונתחיל במסע מתחת לפני השטח…

קצת רקע על עולם האינסטלטציה לפני שמדברים על פתיחת סתימות
קצת רקע על עולם האינסטלטציה לפני שמדברים על פתיחת סתימות

מעט על התחום דקה לפני פתיחת סתימות

על פני השטח לעיתים לא רואים שום דבר, אך מתחת לבלטות ובתוך הקירות מתנהלת רשת צינורות המזרימה מים שלא פוסקים לרגע ומשמשים אותנו כמובן ביום יום, לשטיפת ידיים, מקלחת, הדחת כלים, כביסה, גינון וכן, גם בשירותים.

סתימות יכולות להיגרם מאלף ואחת סיבות. אם הגעתם לכאן, ככל הנראה אתם מתמודדים כעת עם סתימה אשר יש לפתוח, בואו נמנה כמה מהסיבות הבולטות להיווצרות סתימות ובכך נעשה לכם מעט סדר… ספויילר – לכל התקלות, יש פתרונות ולעיתים לא צריך לקרוא לאינסטלטור לשירות פתיחת סתימות.

סתימות יכולות להיגרם באופן טבעי מכך שהן שמישות כל כך, וכמובן לא רק סתימות, לעיתים יכול להצטבר חלודה בצינור שמוביל את המים מהדוד, ובמקרים קיצונים אפילו, צינור שמרוב חלודה מתפוצץ ומשפריץ מים לכל כיוון.

על מקרים כמו פיצוצים בצנרת וטיפול מיידי על ידי שרברב, תוכלו לפנות אלינו ישר או להמשיך ולקרוא באתר מאמרים שעוסקים בפיצוץ או רטיבות בלתי מוסברת.

לגבי סתימות, יכולות להיות סיבות שונות המפריעות למים לצאת באופן תקין מאזורי הניקוז. למשל, סתימות שנגרמות כתוצאה מהצטברות שערות בתעלת הניקוז, שומנים ושאריות של אוכל שהתקשו בתוך הצינור לאורך זמן, קווים ראשים של בניינים בגלל זריקת מגבונים, בדלי סיגריות וזבל הנכנס לתוך התעלות ועוד.

לכל סתימה יש דרך משלה להיפתח.

כעת לאחר מספר הדוגמאות, נכנס לעובי הקורה ונעסוק גם בפתרונות.

פתיחת סתימות בכוחות עצמכם שנייה לפני
פתיחת סתימות בכוחות עצמכם שנייה לפני

פתיחת סתימות בכוחות עצמכם

הדרך היעילה ביותר לפתיחת סתימות היא קודם כל להבין מה גורם לסתימה. למשל, המים לא יורדים בכיור? מתחת לכיור יש מכלול צינורות המתחברות אחד לשני ומזרימות את המים לביוב. אם תסתכלו מתחת לכיור, תראו את הסיפון, חלק בולט שנסגר בהברגה פשוטה. ניתן לפתוח את הסיפון ולראות האם יש שם לכלוך שמעכב את הזרימה.

בנוסף, ניתן לפתוח את נקודת הביוב שמכוסה במכסה פלסטיק, להרים את המכסה ולבדוק היכן המים נעצרים.

אם המים לא זורמים כפי שצריך, אלא יש זרימה איטית, זהו סימן שבתוך הצינור, היכן שהעין שלנו לא מצליחה לראות, נמצא גורם מעכב שצריך לפרק אותו ולהחזיר את הצינור למצבו התקני.

הדרך לפתוח צינור זה, היא בעזרת ספירלה פשוטה, אותה ניתן לקנות בכל טמבוריה. הספירלה היא בעצם מוט ברזל ארוך וגמיש הנכנס לתוך הצינור ומושך את מה שמפריע ומעכב. מכניסים את הספירלה לתוך הצינור עד שמרגישים שהיא נעצרה ומתחילים לסובב אותה בתוך הצינור עד שהמים חוזרים לזרום. במידה ואתם צריכים במהרה אינסטלטור בתל אביב – התקשרו עכשיו!

דוגמא נוספת, היא שימוש בפומפה שגם אותה ניתן למצוא בכל טמבוריה, ולפעיל לחץ שיגרום למים לזרום. כמובן שיש דרכים נוספות והיא לנקות את אזורי הניקוז שלפעמים נסתמים בלכלוכים גדולים כאמור למעלה, כמו שערות וכדומה.

חשוב לציין, בטמבוריות יכולים להציע לכם חומרים שונים לפתיחת סתימות. מי שאינו מכיר את החומרים הללו ומעולם לא השתמש בהם בעבר, שלא ינסה להשתמש. חלק מהחומרים רעילים, או יכולים לגרום לריח לא נעים ואפילו נזק לצינור. פעלו בחוכמה והתייעצו עם איש מקצוע.

סתימה בצנרת המטבח יכולה לגרום נזק
סתימה בצנרת המטבח יכולה לגרום נזק

פתיחת סתימות במקרים קיצוניים

בעולם הצינורות יש אין סוף חידושים ואמצעים טכנולוגים לפתוח כל סתימה. יוסף אינסטלטור יצאת צדיק הוא מותג ומומחה בתחומו. ניתן לראות על כמות הממליצים שכל סתימה, גם המורכבת ביותר, יכולה להיפתח בלי יותר מדי מאמץ.

אצלנו תוכלו למצוא שירותי ביובית, מכונות חשמליות, ספירלות חשמליות, ציוד חדיש, צילומי קו, בדיקת לחץ מים, מכרסמי שורשים, בעיקר בדירות בהן יש עצים וצמחים המוציאים שורשים עבים וחזקים, מצלמה תרמית לזיהוי רדיוס הנזילה ועוד.

את התחום למדנו אני והשותף שלי במשך שנים והגענו למצב שהיום אנחנו לא רק מסייעים בפתיחת סתימות, אלא גם מייעצים לבעלי מקצוע שונים כיצד נכון לפעול ולגשת לבעיה על מנת לפתור אותה.

במקרים קיצוניים בהם לא ניתן לפתוח בכוחות עצמכם את הסתימה, אנו מגיעים כאמור בתוך 20 דקות מרגע הקריאה כולל סופי שבוע וחגים, על מנת שלא ייווצר מצב שמישהו נתקל בתקלה קיצונית וביתו יוצף ולא יהיה מי שיעזור לו.

השירות שאנו מספקים הוא הרבה מעבר לפתיחת סתימות, אנו מתחזקים את הצנרת, מנקים אותה, פותחים אותה כמובן, ואם צריך להחליף צינור ישן בצינור חדש – גם את זה אנחנו עושים.

לעיתים רבות אנשים שחושבים על אינסטלטור, מדמיינים קירות שבורים והרמת בלטות מהרצפה. למען האמת לא תמיד זה כך ובמיוחד לא במקרים של פתיחת סתימות. רוב הבעיות נפתרות בדקות בודדות וכל מה שצריך זה רק להבין ממה נגרמת הבעיה ואז לצאת לדרך ולפתור אותה.

באופן טבעי, היות והציוד שלנו הוא ציוד המיועד לבעלי מקצוע, לא מעט מהסתימות שלא נצליח בכוחות עצמנו לפתוח, יצליח שרברב מנוסה.

מזמינים איש מקצוע שיבוא ויטפל בסתימה
מזמינים איש מקצוע שיבוא ויטפל בסתימה

אז מה אתה מציע לעשות?

באופן אופרטיבי, נסו להבין בכוחות עצמכם, להבין את התקלה. אל תכנסו ללחץ, פשוט פתחו עיניים ואוזניים ונסו להבין את ההיגיון שעומד מאחורי הבעיה. אחרי הכל, חיבור הצינורות נעשה על ידי בנאדם בדיוק כמוכם וכל צינור מתחבר לנקודה אחרת וניתן להבין תמיד מה מונע מהצינור לתפקד.

לאחר שהבנתם את התקלה, תוכלו לפנות לשירות פתיחת סתימות בעזרת טלפון קצר אלינו. להסביר לנו את התקלה וכן לקבל הצעת מחיר עבור הבעיה שאיתה אתם מתמודדים.

כשמדובר על פיצוץ בצנרת זוהו יכול להיות מצב לא נעים ואסור להיכנס ללחץ
כשמדובר על פיצוץ בצנרת זוהו יכול להיות מצב לא נעים ואסור להיכנס ללחץ

מה המחיר עבור שירות פתיחת סתימות?

אולי זה יפתיע אתכם, אבל עבור רוב השירות של פתיחת סתימות המחיר לא יעלה על יותר מ-550 שקלים. כל זה בתנאי שמדובר בתקלה שכיחה ולא מורכבת מדי. כגון תקלה כמו זו המצוינת למעלה של סתימה במקלחת שפתיחתה עולה כעלות ביקור, בין 200 ל-300 שקלים. מוזמנים להציץ במחירון אינסטלציה המלא של יוסף אינסטלטור יצאת צדיק.

במידה ומדובר בסתימה מורכבת יותר, המצריכה מחשבה, מצריכה ציוד ודורשת זמן עבודה, המחיר יכול לקפוץ. כגון פתיחת סתימות במרזב של הבניין, הנחשבת לתקלה מעט יותר מאתגרת בשל גודל הצינור והגישה אליו. הכל כמובן תלוי בסיטואציה, המיקום והתקלה.

לכן, הכי חכם הוא להתקשר ולקבל הצעת מחיר שתהיה מותאמת לצרכים שלכם עבור שירות פתיחת סתימות.

אמינות, מקצועיות ושנים של ניסיון בתחום
אמינות, מקצועיות ושנים של ניסיון בתחום

איך להימנע מקבלת שירות פתיחת סתימות?

לסיום, כדי להימנע מסתימה של הצינור פעם אחר פעם, ניתן לדאוג להכניס לחיינו הרגלים קטנים שישפרו את איכות חיינו, כגון זריקת זבל בזבל, להימנע משפיכת שומנים, לנקות את תעלות הניקוז והיכן שידינו מגעת מפעם לפעם, לבדוק את הסיפון אחת לכמה זמן.

כמו בכל דבר בחיים, גם במקרה זה, באופן טבעי צינורות מתבלים, המערכת נשחקת עם השנים, אך פעילות יומיומית שלנו יכולה למנוע את הפעם הבאה.

אז אם יש לכם סתימה ועדיין מתלבטים מה לעשות – פנו כעת אל יוסף אינסטלטור יצאת צדיק ושאלו אותנו על פתיחת סתימות.

אינסטלציה זה כאן יוסף האינסטלטור בדרך אלייך!
אינסטלציה זה כאן יוסף האינסטלטור בדרך אלייך!